Kateřina Švecová

E-mail: kacerkatka@seznam.cz

Jmenuji se Kateřina Švecová

Od malička se věnuji sportu. Nejprve jsem začala se sportovní gymnastikou a atletikou. Od zhruba šesti let se věnuji vodnímu lyžování. Jako doplněk jsme si zvolila lezení na umělé stěně.
V horolezení a sportovní gymnastice jsem se probojovala na mistrovství ČR a v atletice se zaměřuji na skok o tyči, kde jsem získala medaile na KP a na MČR juniorek 8. místo.

V hlavním sportu- vodním lyžování jsem získala titul Mistryně Evropy ve skoku a kombinaci.

Mezi mé další zájmy patří malování – navštěvovala jsem výtvarný obor na ZUŠ Jihlava po dobu 13 let a studium angličtiny.

Odmaturovala jsem s vyznamenáním na Gymnáziu v Jihlavě. Byla jsem studentkou a přesedkyní sportovní třídy 2012-2016.

Mezi roky 2014-2016 jsem dělala kaskadérku a byla členkou kaskadérské skupiny Filmka.

Jsem prvním rokem studentkou na Univerzitě v Lousianě Monroe v USA. Studuji obor Kinesiologie s koncentraci physical therapy. Jsem členkou vodno-lyžařského týmu ULM, který získal další titul národních šampionů v roce 2016.

Rozhovor pro ČT1

Štítek sportovce

Novinky

Sportovec Jihlavska 2015

18.03.2016 10:05

Sportovec Jihlavska se jako obvykle konal v kulturnim domě v Jihlavě. Bylo vyhlašováno mnoho sportovních kategorií. Byla jsem nominována v hlavní kategorii dospělích -  sportovec Jihlavska 2015. V této kategorii jsem získala první místo a stala jsem se sportovcem pro rok 2015.

Kaskadérství

26.02.2016 09:29

V zimě jsem se samozdřejmě věnovala přípravě a průpravě na vodní lyžovaní. Dělala jsem akrobacii, chodila běhat a posilovala. Mimo to jsem jezdila každou středu na kaskadérské tréninky do Prahy. Zůčastnila jsem se také natáčení reklamy a filmů.

Mistrovství Evropy do 19 let vleky

30.09.2015 11:53

V polském Augustowe se konalo juniorské mistrovství Evropy za vlekem na konci září. Bohužel počasí nám nepřálo a celé dva týdny jsme trénovali ve špatných podmínkách. Na samotný závod byli větrné podmínky taky velice špatné a první slalomový závod se konal v obrovských vlnách. Pro mé šťěstí jsem všechny rozjížďkové jízdy zvládla a ve všech dysciplínách se dostala do finále. Ve slalomu jsem zajela velice dobrý výkon a nad mé očekávání jsem získala třetí místo. Ve trikách jsem spadla a mezi silnou běloruskou konkurencí jsem se na stupně vítězů neprobojovala. Skoky byli úspěšné,  i když výkony jsem očekávala lepší, nakonec jsem skončila na 2. místě. Po součtu všech bodů jsem se stala mistriní Evropy v kombinaci do 19 let což byl můj největší životní úspěch.

Mistrovství Evropy open čluny

20.08.2015 00:00

ME se konalo v Paříži na veslařském kanále ve sportovním outdoorovém areálu. V čekém týmu jsme byli dvě dívky a tři kluci, kteří přiletěli z Ameriky, kde teď trénují. První dva dny byli tréninkové. Trénink byl docela vydařený i přes lehce rozvlněnou vodu, která není příjemná při lyžování. Další den jsme navštívili krásné centrum Paříže. Závod jako obvykle začal disciplínou slalom, není to mou silnou stránkou, ale zajela jsem své maximum 2/13/55. V další discipíně skoky se mi také dařilo, skočila jsem přes 40 metrů a jako třetí jsem bodovala do týmu. Po trikové jízdě jsem byla velice zklamaná a kvůli nešťastnému pádu jsem nepostoupila do finále. Další dny jsme trávili fanděním našim kamarádům, kteří získali cenná vítězství. Jako český tým jsme slavili krásné třetí místo a já jsem byla ráda, že jsem i svými body mohla přispět.

Memoriál Kadlčíka - Stráž pod Ralskem

09.08.2015 00:00

Závod ve Stráži pod Ralskem byl poslední z nominačních závodů na ME. Naštěstí se nesl v duchu dobrých výkonnů především v trikách. Konečně jsem zde splnila požadovaný limit 5800 bodů a nominovala se na mistrovství Evropy open v Paříži. Ostatní výsledky byli spíše průměrné.