Kateřina Švecová

E-mail: kacerkatka@seznam.cz

Jmenuji se Kateřina Švecová

Od malička se věnuji sportu. Nejprve jsem začala se sportovní gymnastikou a atletikou. Od zhruba šesti let se věnuji vodnímu lyžování. Jako doplněk jsme si zvolila lezení na umělé stěně.
V horolezení a sportovní gymnastice jsem se probojovala na mistrovství ČR a v atletice se zaměřuji na skok o tyči, kde jsem získala medaile na KP a na MČR juniorek 8. místo.

V hlavním sportu- vodním lyžování jsem získala titul Mistryně Evropy ve skoku a kombinaci.

Mezi mé další zájmy patří malování – navštěvovala jsem výtvarný obor na ZUŠ Jihlava po dobu 13 let a studium angličtiny.

Odmaturovala jsem s vyznamenáním na Gymnáziu v Jihlavě. Byla jsem studentkou a přesedkyní sportovní třídy 2012-2016.

Mezi roky 2014-2016 jsem dělala kaskadérku a byla členkou kaskadérské skupiny Filmka.

Jsem prvním rokem studentkou na Univerzitě v Lousianě Monroe v USA. Studuji obor Kinesiologie s koncentraci physical therapy. Jsem členkou vodno-lyžařského týmu ULM, který získal další titul národních šampionů v roce 2016.

Rozhovor pro ČT1

Štítek sportovce

Novinky

2013 atletika - skok o tyči 300 cm

06.12.2013 11:30

Skok o tyči

V průběhu zimní přípravy jsem se v těchto měsících začala zabývat skákání o tyči. Mám za sebou pár menších závodů, kde jsem si skočila osobní rekord 3m a nyní se připravuji na MČR juniorů v hale.

2013 zimní příprava

06.11.2013 11:30

Zimní příprava

Přes zimu se věnuji přípavě na další sezónu. Chodím na akrobacii na Parkour do jihlavského Sokola. Snažím se běhat a posilovat pro získání kondiční i fyzické síly. Chodím na atletické tréninky.

2013 MČR Open - čluny

06.10.2013 11:29

Absolutní mistrovství ČR

Třetí týden v září se na jezeře Křenek konalo AMČR. Tréninku jsem kvůli nemoci a zimě neměla mnoho, jsem docela spokojena se svými výsledky. Získala jsem třikrát 3. místo a to v kombinaci, trikách a skokách. K mé smůle jsem měla ve finále skoků opravdu nepříjemný pád, naštěstí jsem byla v pořádku. Ovlivnilo to poze trochu moji psychiku.

2013 Spolana Cup

Poslední závod sezóny- Spolana cup

Už za velice chladných podmínek a minimálním tréninkem jsem docela úspěšně odjela poslední závody. Bylo bohaté zastoupení závodníků ze států- Česka, Slovenska, Rakouska, Běloruska. Zajela jsem si rekord v trikách a vyrovnala rekord ve slalomu. Skoky nebyly moc vydařené kvůli nepříjemnému pádu na minulých závodech. Celkově jsem skončila na 3. místě v kombinaci všech kategorií dohromady.

2013 ME vleky - bronz

16.09.2013 11:27

Mistrovství Evropy Polsko - 3. místo skoky

Po mistrovství ve Francii jsem odjela na mistrovství do 19 let za vleky do polského Sczeczinku. Bohužel jsem neměla uplně perfektní podmínky na trénovaní, díky velké nepřízni počasí- velký vítr. Nakonec se ale většina mistrovství odjela bez problému a já vybojovala aspoň jednu bronzovou medaili ve skokách. V trikách a kombinaci mi medaile utekla skutečně jen o pár bodů.