Vyhledávání


Kontakt

Kateřina Švecová

E-mail: kacerkatka@seznam.cz

Jmenuji se Kateřina Švecová 

Od malička se věnuji sportu. Nejprve jsem začala se sportovní gymnastikou a atletikou. Od zhruba šesti let se věnuji vodnímu lyžování. Jako doplněk jsme si zvolila lezení na umělé stěně.
V horolezení a sportovní gymnastice jsem se probojovala na mistrovství ČR a v atletice se zaměřuji na skok o tyči, kde jsem získala medaile na KP a na MČR juniorek 8. místo.

V hlavním sportu- vodním lyžování jsem získala titul Mistryně Evropy ve skoku a kombinaci.

Mezi mé další zájmy patří malování – navštěvovala jsem výtvarný obor na ZUŠ Jihlava po dobu 13 let a studium angličtiny.

Odmaturovala jsem s vyznamenáním na Gymnáziu v Jihlavě. Byla jsem studentkou a přesedkyní sportovní třídy 2012-2016.

Mezi roky 2014-2016 jsem dělala kaskadérku a byla členkou kaskadérské skupiny Filmka.

Jsem prvním rokem studentkou na Univerzitě v Lousianě Monroe v USA. Studuji obor Kinesiologie s koncentraci physical therapy. Jsem členkou vodno-lyžařského týmu ULM, který získal další titul národních šampionů v roce 2016.

  Rozhovor pro ČT1

  www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/sport/184603-vodni-lyzari-predvedli-v-kostelci-spickove-vykony/

    Štítek sportovce

www.youtube.com/watch?v=i5JD5QsPc_U&t=4s

 

 

Novinky

Ocenění dřevěné medaile

30.10.2016 20:58

V říjnu jsem získala ocenění Kraje Vysočina dřevěnou medaily za dosavadní výkony ve sportu a reprezentaci kraje. Vyhlášení jsem se bohužel nemohla zůčastnit, ale bylo promítáno video o mě - štítek sportovce, které se natáčelo na začátku léta 2016. 

www.youtube.com/watch?v=i5JD5QsPc_U&t=4s

Nationals 2016

28.10.2016 01:43

Vyrcholným a nejdůležitějším univerzitním závodem byli Nationals 2016 v Californii, kam se sjeli všechny nominované univerzitní vodnolyžařské tými. 

Na prvních pěti příčkách v tabulkách byli dva tými z Floridy, Alabama a dva týmy z Lousiany (ULL a náš tým ULM). Věděli jsme, že máme šanci vyhrát a do tréninku před závodem jsme dali vše. Závod začal naší nejslabší dyslicplínou slalomem. Nikdo svojí jízdu nezkazil, ale ani se nepovedly žádné zázračné výkony. Po slalomu jsme byli na páté příčce, po trikových jízdách jsme se už vyhoupli na třetí příčku. Vyrcholem byl závod skoků a my jsme vědili, že to bude celé velmi těsné a do skoků jsme dali uplně všechno. Devěd z deseti závodníků jsi udělalo osobní rekord a všich zaskákali neuvěřitelně. Vyhráli jsme 27 titul národních šampionů s náskokem 120 bodů, na druhém a třetím místě skočili Louisiana Lafayette a Florida. Jsme velice šťastná a  hrdá na svůj tým.

Collegiate tournament - univerzitní závody

20.10.2016 21:11

Před závěrečným závodem Nationals jsem se se svým týmem zúčastnila dvou univerzitních závodů, které byli nominací pro závod Nationals 2016. Na těchto závodech jsme si vedli jako tým celkem dobře. Do týmu jsem nejvíce přispěla svými body ze skoků. Triky se mi tentokrát moc nepovedly. I přesto že jsme ne všichni zajeli perfektně, byli jsme jednou první a jednou druzí těsně za našími největšimi rivali z ULL. 

Univerzitní mistrovství světa Japonsko 2016

15.09.2016 21:34

Přestože jsem se nemohla zúčastit mistrovství Evropy, dostala jsem možnost soutěžit na Univerzitním mistrovství světa v Japosnku na začátku září.  Mistrovtví se konalo na kanálu v Akitě. Česká republika měla tým obsahující tři ženy a jednoho muže. Mé výsledky nebyly nejhorší, ale také né výborné. Po rozjížďkách triků jsem měla velkou šanci se umístit na stupních vítězů, ale ve finále jsem spadla a skončila jsem na 5 místě. Český tým byl ale velice úspěšný. Získali jsem druhé místo v kategorii týmů. Tento závod byl velkým zážitkem pro mě a jsem ráda, že jsem se ho zůčastnila.

University of Lousiana Monroe

22.08.2016 21:26

Tento rok jsem neměla možnost se zůčastnit žádného mistrovství Evropy, protože jsem již musela nastoupit do školy. Od srpna toho roky jsem officiálně studentem University v USA a také členem univerzitniho vodno lyžařského týmu. Jako člen týmu samozdřejmě dostávám příspěvek na školné a to mi umožnilo tady studovat. Vodno lyžařský tým má pět dívek a pět chlapců tento rok. Zúčastňujeme se univerzitních závodů, které mají trochu jiná pravdila než normální závody. V těchto soutěžích nejde o individuální úspěchy a výsledky, ale všichni se snaží lyžovat co nejlépe pro svůj tým, pro svou univerzitu

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>